Jak kolagen ovlivňuje kvalitu pokožky? Účinky a důležité informace

DomůJak kolagen ovlivňuje kvalitu pokožky? Účinky a důležité informace

Jak kolagen ovlivňuje kvalitu pokožky? Účinky a důležité informace

Jak kolagen ovlivňuje kvalitu pokožky? Účinky a důležité informace

  • Veronika Kubišová
  • 17 dubna 2024
  • 0

Jak kolagen funguje a proč je důležitý pro pleť?

Kolagen je protein, který tvoří základní stavební blok naší pokožky, vláken vlasů, nehtů, kostí a spojivových tkání. Přirozeně se v těle vyskytující kolagen začíná s věkem ubývat, což má za následek vznik vrásek, ztrátu pružnosti a celkově starší vzhled pleti. Kolagen pomáhá udržovat pokožku pevnou a pružnou tím, že podporuje hydrataci a regeneraci nových skin cells.

Odborníci na pleť a dermatologie doporučují dodávat tělu kolagen nejen z vnějších zdrojů, jako jsou krémy a séra, ale také podporovat jeho přirozenou produkci prostřednictvím správné stravy a životního stylu. Existují různé typy kolagenu, ale nejvýznamnější pro pokožku jsou typ I a III, které najdeme zejména v rybím a hovězím kolagenu.

O autorovi
Veronika Kubišová

Veronika Kubišová

Autor

Jmenuji se Veronika Kubišová a jsem odbornicí v oblasti drogerie s hlavním zaměřením na depilaci, dermokosmetiku, manikúru, pedikúru, pleťovou a tělovou kosmetiku, péči o pleť a vlasy. Ráda píšu články a blogy na téma péče o tělo, sdílím tipy a triky, jak si udržet zdravou a krásnou pleť, nehty i vlasy. Tato práce mě naplňuje a ráda sdílím svůj nadšení a znalosti s ostatními, aby se cítili dobře ve své kůži.

Napsat komentář
Zadejte platné jméno!
Zadejte prosím platný email!
Domluvte si schůzku